برخورد دستگاه قضایی با فساد دانه‌ درشت‌ها سبب جلب اعتماد عمومی

?برخورد دستگاه قضایی با فساد دانه‌ درشت‌ها سبب جلب اعتماد عمومی

?نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: قطعا؛ برخوردهای دستگاه قضایی سبب جلب اعتماد عمومی مردم به خواهد شد، اما می‌بایست ساختارها را به شکلی طراحی کنیم که دیگر هیچ کس نتواند به بیت‌المال دست درازی کند.

?علی‌اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخورد دستگاه قضا با مفسدان دانه درشت اقتصادی گفت: از راه‌های جدی مقابله با فساد برخورد بوده و به ویژه برخورد با دانه درشت‌ها باید در دستور کار باشد، اما اگرچه در حلقه و هرم فسادستیزی برخورد نقطه آخر است و می‌بایست مراحل فسادستیزی را از ابتدا شروع کنیم تا اینکه پس از این به نقطه برخورد برسیم.

?وی در ادامه افزود: باید ساختار و وظایف در سایر بخش‌های هرم به شکلی چیده شود که به برخورد منجر نشود، اما وقتی لازم شد که برخورد صورت بپذیرد این مهم باید مقتدرانه و متناسب با لطمه‌ای که به اعتماد عمومی مردم وارد شده شکل بگیرد.

?این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: یک موقع است که اختلاس و فسادی توسط شخصی شکل می‌گیرد و براساس قانون باید با آن برخورد صورت بگیرد، اما وقتی فساد در رده‌های بالا صورت می‌گیرد و به انقلاب و کشور آسیب می زند، حتما باید برخورد شدیدتر باشد.

?نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید بر اینکه هر چه برخورد با مفسدان مقتدرتر به موقع ‌تر و شفاف‌تر باشد؛ قطعا اعتماد مردم به نظام بیشتر خواهد شد و البته نباید به برخوردهای دستگاه قضایی اکتفا کرد و یا اینکه به تنهایی به آن دلخوش کرد؛ بنابراین ما باید ساختار را فسادستیز کنیم و می‌بایست فرآیندها را طوری طراحی کرد که در آن شکل‌گیری فساد به صفر برسد.

?وی در ادامه افزود: ساختار نظارتی را باید به نحوی ساماندهی کرد که در فرآیند اجرا فساد در نطفه خفه شود؛ بالاخره اگر فساد در هر رده ای اتفاق بیفتد باید به شدت با آن برخورد شود چرا که این امر برای نظام آبرو کسب می‌کند و خوشبختانه قوه قضائیه هم دارد این را انجام می‌دهد./

لینک خبر: https://b2n.ir/757230

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*