تأکید نماینده دیارسربداران به توجه مسئولان به دانشگاه آزاد سبزوار و تولید علم برای درآمدزایی دانشگاه

نماینده دیارسربداران در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار به دلیل قرارگیری به عنوان بزرگترین دانشگاه در شرق کشور بعد از مشهد مقدس، نیازمند توجه جدی است.

نشست صمیمی هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار با حضور دکتر علی‌ اصغر عنابستانی نماینده دیار سربداران در مجلس شورای اسلامی و دکتر رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

نماینده دیارسربداران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه مجموعه شهرستانهای غرب خراسان رضوی مهد علم و دانش است، اظهارکرد: خوشبختانه هم‌اکنون در مسیر توسعه بر پایه دانش در حال حرکت هستیم.

دکتر علی اصغر عنابستانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار بعد از مشهد مقدس را بزرگترین واحد شرق کشور دانست و افزود: امیدوارهستیم که به دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار نگاه ویژه‌ای شود.

وی با اشاره به شیوه فعالیت نامناسب آموزش عالی در کشور، بیان کرد: در مجموع ساختار آموزش عالی ۹۰ درصد هزینه ها از محل عمومی شامل شهریه دانشجویان تامین می شود و این روند اشتباه است.

نماینده دیارسربداران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دانشگاه های معتبر این موضوع برعکس است و بخش عمده‌ای از هزینه ها از محل تولید علم به دست می‌آید و ما باید از محل توسعه علم برای دانشگاه ها درآمد کسب نماییم.

دکتر عنابستانی تأکید کرد: ما باید به مرور از بودجه دانشگاه‌ها بکاهیم و دانشگاه ها با توجه به ظرفیت‌ها به سمت خلق پول بروند و این پول ها نیز در مسیر نظام آموزشی پایه هرینه شود.

وی با تأکید بر درآمد شدن دانشگاه‌ها در مسیر تولید علم و دانش، گفت: اگر دانشگاه‌های کشور درآمدزا شوند، علاوه بر آنکه برای خود دانشگاه مفید است، سایر بخش های دانشگاه نیز از این درآمد بهره مند می‌شوند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد خطاب به مدیران استانی، افزود: در استان خراسان رضوی، رشد شهرستان سبزوار بر پایه دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده و ما در دانشگاه حکیم سبزواری بعد از دانشگاه فردوسی بزرگترین دانشگاه شرق کشور هستیم و در دانشگاه آزاد نیز اینگونه است اما نگاه به دیارسربداران هیچگاه بر مبنای ظرفیت ها نیست.

دکتر عنابستانی ضمن ابراز گلایه‌مندی از بی توجهی دولت به بحث آموزش آینده سازان ایران عزیز، یادآور شد: متأسفانه هفت سال است که در این دولت به مدارس سرانه آموزشی دانش آموزان پرداخت نشده است و مدیران مدارس باید برای تأمین هزینه های اولیه خود به دنبال خیر باشند و این موضوع برای آموزش و پرورش ما بسیار خطرناک و ناراحت کننده است.

 

 

 

 

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*