تشریح آخرین وضعیت تحقق دستاورد های سفر نایب رئیس مجلس به غرب خراسان

نماینده شهرستانهای غرب خراسان در مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت تحقق دستاورد های سفر دکتر نیکزاد نایب رئیس مجلس به غرب خراسان را تشریح کرد.

در روز یکشنبه 24 اسفندماه نشست پیگیری مصوبات سفر دکتر علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به غرب خراسان رضوی با حضور جمعی از معاونین وزرا و مدیران دستگاه های اجرایی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده شهرستانهای غرب خراسان در مجلس شورای اسلامی درباره این نشست گفت: مقرر شد که به جای بیل مکانیکی به شهرداری سلطان آباد، یک بکهولودر اختصاص یابد و همچنین مبلغ 300 میلیون تومان اعتبار تاقبل از اتمام سال جاری تخصیص می یابد.

دکتر علی اصغر عنابستانی در خصوص فرودگاه سبزوار، افزود: شرکت فرودگاه های کشور یک دستگاه ماشین آتش نشانی به فرودگاه این شهرستان اختصاص داده است.

وی ارتقای سیستم ناوبری، تعویض سیستم سرمایش و گرمایشی و افزایش یک پرواز دیگر توسط شرکت هواپیمایی آتا از 26 فروردین ماه سال آینده به فرودگاه سبزوار را از دیگر دستاورد های سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به حوزه انتخابیه سبزوار دانست.

نماینده غرب خراسان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت علوم مکلف شده که از محل بودجه سال 1399 اعتبار متمرکز در اختیار وزیر علوم، میزان 10 میلیارد تومان را به منظور تکمیل سالن آمفی تئاتر دانشگاه حکیم سبزواری تخصیص دهد.

دکتر عنابستانی ادامه داد: برای پروژه ایستگاه راه آهن سبزوار نیز شرکت زیرساحت های حمل و نقل کشور پیشنهاد جابجایی اعتبارات تخصیصی را داده و تا قبل از اتمام سال جاری مبلغی را تخصیص می دهد.

وی درباره پروژه چهارخطه شدن محور سبزوار – جوین، گفت: کارگاه دوم پروژه چهار خطه شدن سبزوار به اسفراین به مرحله مناقصه رفته و به زودی آغاز به کار می کند و میزان 10 میلیارد تومان اعتبار به کارگاه نخست پروژه اختصاص یافته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت آب و فاضلاب از محل تنش آبی میزان یک میلیارد و 500 میلیون تومان به حوزه انتخابیه تخصیص داده و قول مساعد داده شده تا پنج میلیارد تومان هم ابلاغ می کند.

دکتر عنابستانی بیان کرد: برای مجتمع آب روستای زردکوهی از محل تبصره 6 میزان سه میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده که به زودی ابلاغ می شود.

وی تعیین پیمانکار برای ساخت پل بخش شامکان شهرستان ششتمد، ابلاغ اعتبار آسفالت جاده شامکان به قلعه میدان، اختصاص چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت جاده سلطان آباد به سمت شفیع آباد، ساخت جاده دهنه شور به سمت صفی آباد، تعریض پنج کیلومتر باقی مانده جاده سبزوار به ششتمد با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون تومان و ابلاغ اعتبار تعریض چهار کیلومتر جاده جغتای را از دیگر دستاوردهای این جلسه دانست.

نماینده غرب خراسان در پایان یادآور شد: برای اداره راه شهرستان داورزن فعلا یک راهدارخانه با ظرفیت لودر، گریدر، دو دستگاه کامیون، یک دستگاه خودروی سواری و پنج نیرو راه اندازی شده و در آینده تبدیل به یک اداره مستقل می شود.

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*