تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس

نماینده مردم شهرستان های غرب خراسان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی در نشست این کمیسیون خبر داد.

علی‌ اصغر عنابستانی افزود: این طرح به دنبال ساماندهی بیمه کارگران ساختمانی است چرا که در وضعیت کنونی، کارگران مدت‌ها باید در نوبت بیمه شدن بمانند و در مقابل کارفرمایان نیز هزینه بیمه کارگران ساختمانی را زیاد دانسته و عنوان می‌کنند که هزینه پرداختی از سوی آنان برای این موضوع زیاد است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی نیز عنوان می‌کند که مبلغ پرداختی توسط کارفرمایان برای ۲۰ درصد حق بیمه کارگران ساختمانی، تأمین‌ کننده اعتبار لازم برای این موضوع نیست و در واقع هر سه از وضعیت فعلی بیمه کارگران ساختمانی ناراضی هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: پس از تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی، جزئیات طرح برای رسیدگی بیشتر به کمیته اشتغال کمیسیون ارجاع شد و به کمیته ۲ هفته فرصت داده شد تا جزئیات طرح را مورد بررسی و کارشناسی قرار دهد و نتیجه را برای تصویب به صحن کمیسیون ارائه کند.

عنابستانی تصریح کرد: همچنین در جلسه کمیسیون اجتماعی، طرح بازنشستگی پیش از موعد مورد بحث قرار گرفت که بدون رأی‌گیری در مورد کلیات آن طرح مذکور برای بررسی به کارگروه تخصصی ارجاع شد اما فضای کلی کمیسیون با این طرح مخالف بود.

وی یادآور شد:‌ طرح بازنشستگی پیش از موعد در واقع بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه و بازنشستگی مردان با ۲۵ سال سابقه را، دنبال می‌کند.

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*