دفاع سرسخت دکتر عنابستانی از حوزه انتخابیه و هشدار نسبت به گرانی ها و عدم کنترل بازار به رئیس جمهور /آقای رییس جمهور خراسان غربی را در سرزمین سربداران برپا کنید، محرومیت کافیست !

دکتر عنابستانی در نطق پیش از دستور مجلس خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر علی شریعتی بیان داشتند :
در آغاز سخن میخواهم از کویر بگویم، من زاده کویرم و همشهری دکتر علی شریعتی که یادش گرامی باد.
آنجا دیار مردان و زنان سختکوشی است که خشونت طبیعت را به عطوفت انسانی مبدل ساختهاند،
می‌خواهم از سرزمینی بگویم که مردمانش سر به دار میدهند وتن به ذلت نمی‌دهند.
از سربداران، اولین حکومت شیعی اثنی عشری
از بیهق تاریخی و از پدر نثر فارسی، ابوالفضل بیهقی.
هر چند منظومه حاج ملاهادی هنوز درس طلاب است اما منظومه درد محرومیت سرزمین حکیم سبزواری مشق هر شب مردم آن سرزمین مانده است”
امروز بحران های مختلف گریبانگیر غرب خراسان را گرفته است، بحران آب و شبکه های فرسوده، بحران راه ، حمل و نقل و بحران بیکاری.
آقای وزیر نیرو مردم در روستاها و حتی شهرهای ما تشنه اند. برای رفع عیوب شبکه های آب و تکمیل آب رسانی تدبیر و تعجیل کنید.
آقای وزیر راه ما در نقطه اتصال چند استان قرار گرفته ایم. شاهراه های ارتباطی شرق کشور از غرب خراسان عبور می‌کند. وضعیت جاده ها اسفبار است، هرروز جان مردم عزیز در جاده های مرگ سبزوار به بردسکن، سبزوار قوچان وسبزوار اسفراین از دست می‌رود و عده ای داغدارند.
آقای قاسم انتظار است رستم راه ها باشید!
آیا میدانید ما تنها در یک بخش محروم  روداب ۵۰۰ کیلومتر راه خاکی روستایی و عشایری داریم.
به داد مردم برسید آقای رستم!
سبزواری که با وجود همه ظلم ها از بسیاری از مراکز استان ها بزرگتر است سال هاست در حسرت یک ریل مانده است، زیرسازی ریل ۹۰ درصد پیشرفت دارد. آقای وزیر یک همت کوچک دیگر بگذارید،به راحتی میتوانید ریل را به سبزوار برسانید.
آقای رییس جمهور منطقه غرب خراسان از حداقل ها محروم است، با یک تصمیم درست و انقلابی خراسان غربی را در سرزمین سربداران برپا کنید تا این مردم به حداقل های مالی، اعتباری و توسعهای دست پیدا کنند.
کشور نیازمند انقلاب بروکرتیک در اصلاح فرایندهاست .
دکتر عنابستانی نماینده مردم غرب خراسان در نطق پیش از دستور خود ضمن تشکر از رئیس جمهور بیان داشتند : آقای رییس جمهور تشکر میکنم که شر ارز ترجیحی را از اقتصاد بیمار کشور کم کردید اما مگر قرار نبود کنترل کنید که این کار روی گرانی همه کالا ها اثر نگذارد.
آقای رییسی گرانی بیداد می‌کند، مردم هرروز شرایط سخت تری را تجربه می‌کنند، ضمن احترام به اصناف عزیز بازار را کنترل کنید، دولتتان را هم کنترل کنید، حتی خدمات دولت هم هرروز گران می‌شود. می‌دانید چه خبر است، هر کسی هر طوری دلش میخواهد می‌فروشد نه کنترلی نه برچسب قیمتی، نه نظارتی و نه هیچ چیز دیگر!
به معنای واقعی کلمه بازار رهاست، به داد مردم بی پناه و نجیب برسید.
آقای رییس جمهور بر اساس دستورات رهبری عزیز انتظار است بودجه ١۴٠٢ دگرگون شده به مجلس برسد، رویه بودجه نویسی از بودجه ردیف مدار به بودجه رسالت محور و نتیجه مدار تغییر کند.
بودجه ردیف مدار مدیران را وادار به هزینه کرد به هر قیمتی می‌کند و موجب هدررفت میلیارد ها میلیارد از بیت المال می‌شود در حالی که بودجه رسالت محور و نتیجه گرا مدیران را به صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات در جهت اهداف کمک می‌کند.
آقای رئیسی؛
نظام بروکراسی خسته و فربه و پیچیده و پر از فساد و رانت را دگرگون کنید تا کشور نجات پیدا کند، نظام بروکراسی دارد کشور را خفه می‌کند و اگر به فوریت اراده نکنید که این نظام را دگرگون کنید تمام منابع کشور را می‌بلعد و نظام را به ورشکستی می‌رساند.
دولت را بتکانید و آن را کارآمد کنید و فرآیندها را اصلاح کنید، مشکل از کارمندان دولت نیست، مشکل فرآیند معیوبی است که در آن گرفتار شده اند.
آقای رییس جمهور تقریبا نیمی از نظامات و فرآیندهای حاکم در دولت اضافی است و باید دور ریخته شود این شجاعت در شما هست که یک انقلاب بروکراتیک در بدنه دولت به نفع مردم رقم بزنید.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*