دکتر علی اصغر عنابستانی :روحانی باید پاسخگوی عملکردش باشد

علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه مجلس حق نظارت بر وزرا را ندارد، اظهار داشت: طرح این مباحث نشان دهنده دست خالی رئیس‌جمهور در اداره کشور است و مشاورانش وی را به این سمت سوق می‌دهند که برای کشور حاشیه ایجاد کند تا در این فضا، حواس مردم را از شرایط و وضعیت سختی که دارند، پرت کند.

وی بیان کرد: در سال آخر دولت هستیم و رئیس جمهور باید پاسخگوی عملکرد هشت ساله خود باشد اما این دولت عملکرد بسیار ضعیفی داشته است و چون رئیس‌جمهور حرفی برای گفتن و پاسخگویی درباره عملکردش ندارد، در هر صحبتی به دنبال ایجاد حاشیه است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در شرایط فعلی، مجلس را رقیب خود می‌داند و آنان تصور می‌کنند که اگر مجلس موفق باشد، مردم در انتخابات ۱۴۰۰ هم به سمت جریان انقلابی گرایش پیدا می‌کنند و به همین دلیل تمام همت خود را گذاشته‌اند تا مجلس را ناکارآمد جلوه دهند.

وی ادامه داد: دولت حجم زیادی از لوایح را به مجلس ارائه کرده است که هیچیک از این لوایح، مشکلات مردم را حل نمی‌کند و هدف دولت از این کار آن است که مجلس را درگیر بررسی لوایح درجه چندم و کم اهمیت کند تا مجلس از کارآمدی بیفتد.

عنابستانی اظهار داشت: رئیس جمهور خود را همواره پاسدار قانون اساسی می‌داند و برای ما عجیب است که می‌گوید مجلس حق نظارت بر وزرا را ندارد. این مسئله نشان دهنده آن است که وی یا قانون اساسی را نخوانده است و یا آنکه خودش را به غفلت زده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر فردی می‌داند که نهادی که قانون نویسی می‌کند، حق نظارت بر اجرای قانون را هم دارد و همان اصل قانون اساسی که به رئیس جمهور اجازه می‌دهد تا بر عملکرد وزرا نظارت داشته باشد، به مجلس هم اجازه نظارت بر عملکرد وزرا را می‌دهد و وزرا باید پاسخگوی نمایندگان مجلس باشند.

وی با انتقاد از رئیس‌جمهور که گاهی اوقات بحث رفراندوم را مطرح می‌کند، گفت: طرح این مباحث از سوی رئیس‌جمهور تعجب‌برانگیز است و وی به خوبی می‌داند که رفراندوم شرایطی دارد و شرایطش آن است که باید رئیس جمهور از مجلس درباره هر موضوعی که می‌خواهد، تقاضای رفراندوم کند. اگر واقعاً وی به دنبال این موضوع است، بهتر است درخواست خود را به مجلس دهد تا مورد رسیدگی قرار گیرد نه آنکه در فضای رسانه‌ای هیاهو و جنجال به پا کند.

عنابستانی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور با هیاهو کردن و فرافکنی می‌خواهد حواس مردم را از مشکلاتشان پرت کند، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی کار خود را انجام می‌دهد و قطعاً درگیر این حواشی نخواهد شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس طرح‌های مهمی در دست بررسی دارد و معتقدیم که قوا باید از جنجال و درگیری بپرهیزند، هر چند که رئیس‌جمهور تلاش می‌کند که در کشور جنجال درست کند اما قطعاً ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و درگیر این مسائل نمی‌شویم.

 

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*