دکتر عنابستانی: اعتماد به جوان رمز پیروزی در دوران تحریم های ظالمانه است/ «کارخانه جمکو جوین» مسیر رشد و توسعه خود را به خوبی پیموده است

نماینده غرب خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اعتماد به جوان این مرز و بوم رمز پیروزی در دوران تحریم های ظالمانه است، گفت: کارخانه جمکو جوین با استفاده از توانمندی های مهندسان داخلی الکتروموتور پروژه های بزرگ کشور را می‌سازد و اکنون این کارخانه مسیر رشد و توسعه خود را به خوبی پیموده است.

دکتر علی اصغر عنابستانی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه الکتروموتور ۲۹۸۳ کیلو وات سنگرون «شرکت جمکو جوین» با محوریت حمایت از تولید ملی اظهار کرد: خوشحال هستم که در یکی از پروژه های افتخار آفرین منطقه دیارسربداران حضور یافتم و این کارخانه توانمند در سالهای اخیر مسیر خود را پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مهندسان کارخانه جمکو جوین الکتروموتور مورد نیاز پروژه های بزرگ کشور را می‌سازد، افزود: نخستین حضورم در این کارخانه به زمان تجمع کارگران برای دریافت نکردن حقوق بود که در آن زمان گفت‌وگو کردیم و مشکل برطرف شد.

وی «کارخانه جمکو جوین» را جز افتخارات کشور و دیارسربداران دانست و بیان کرد: عدم خودباوری, نبود اعتماد به نفس و بی‌توجهی به دانش فنی جوانان این مرز و بوم سبب شده که فرصت های زیادی را از دست بدهیم.

نماینده دیارسربداران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی به توانمندی مهندسان کارخانه جمکو جوین، گفت: متأسفانه برخی از مسئولان به جای استفاده از تولیدات این کارخانه، دست نیاز به سمت شرکت های خارجی با هزینه بسیار بیشتر از محصولات کارخانه جمکو دراز می‌کنند.

دکتر عنابستانی با اشاره به دیدار اخیر با زنگنه وزیر نفت، افزود: یقه افرادی که منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح می دهند، را می گیریم و متأسفانه در پروژه های قبلی برای ساخت الکتروموتور به جای «شرکت جمکو» با شرکت های چینی قرارداد منعقد کردند.

وی ادامه داد: این موضوع را به هیچ عنوان رها نمی کنم و به وزیر نفت هم گفتم که اگر ظلمی به کشور در جایگاه وزیری شود، با توجه به فضای نظارتی مجلس تا آخر پیگیری می‌کنم.

نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درد این است، ثابت کردیم الکتروموتور را پر قدرت را می‌سازیم اما وقتی که پای قرارداد می رسد به شرکت های چینی اعتماد می کنند، گفت: برخی برای منفعت شخصی نمی گذارند، الکتروموتور مورد نیاز پروژه های بزرگ کشور را کارخانه جمکو جوین بسازد!

دکتر عنابستانی با بیان اینکه اعتماد به جوان این مرز و بوم رمز پیروزی در دوران تحریم های ظالمانه است، تأکید کرد: به آنهایی که در ساختار مدیریت کشور تاثیرگذار هستند، باید به داشته ها اعتماد کنیم و بودجه امسال حامی تولید ملی است.

وی در پایان یادآور شد: معتقد هستم که واحد های تولیدی کشور نه تنها باید مالیات نپردازند بلکه باید از سوی دولت در راستای حمایت از دولت یارانه دریافت نمایند.

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*