دیدار دکتر علی اصغر عنابستانی و دکتر محبی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

دکترعلی اصغرعنابستانی در این دیدار ضمن اشاره به وجود اندیشمندان و فرهیختگان شهیر سبزواری بر لزوم نامگذاری روز اول آبان زادروز ابوالفضل بیهقی به عنوان روز نثر فارسی اشاره کرد و افزود : علیرغم وجود شخصیت هایی چون حاج ملاهادی سبزواری ، عبدالاعلی سبزواری ، دکتر شریعتی و ابوالفضل بیهقی اما سهم سبزوار از معرفی این مشاهیر در تقویم رسمی کشور بسیار ناچیز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار افزود : در هفته ی گذشته جایزه ویژه کتاب قطر به مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به کتاب از صحرا که ترجمه کتاب کویر دکتر علی شریعتی است تعلق گرفته است و این مسئله نشان دهنده عمق تاثیر گذاری نوشته های دکتر علی شریعتی است.

دکتر سید عباس صالحی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه نامگذاری اول آبان ماه به عنوان روز نثر فارسی مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور را به دست آورده است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می کند تا پایان دولت دوازدهم اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی را برای نامگذاری این روز به نام نثر فارسی متقاعد نماید .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به لزوم مرمت خانه پدر شعر انقلاب اشاره کرد و افزود : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد قسمتی از هزینه های مرمت این بنای ارزشمند را تقبل نماید .

نمایندگان سبزوار در این دیدار مطالباتی از قبیل بازسازی منزل حمید سبزواری به عنوان موزه شعر انقلاب،جشنواره ملی نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی بیهقی،راه اندازی انجمن سینمای جوان شهرستان جوین،جشنواره ملی سرود های حماسی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به یاد حمید سبزواری،تخصیص اعتبار،کتاب و اقلام فرهنگی برای ستاد های نمازجمعه حوزه انتخابیه و تخصیص اعتبار برای بهسازی مجتمع فرهنگی و هنری اسرار را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستارشدند.

 

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*