مجلس انقلابی در کشف دردها و دغدغه های اصلی کشور، موفق عمل کرد

دکتر علی اصغر عنابستانی در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد لقب رهبر انقلاب به مجلس یازدهم به عنوان مجلس انقلابی گفت:

🔹مجلس انقلابی دو گونه تفسیر می شود: اول اینکه مقام معظم رهبری از باب عملکرد و سلوک مجلس در مواجهه با آنچه پیش روی مجلس در جامعه بود، این لقب انقلابی را بر آن نهادند.

🔹دومین مورد اینست که رهبر معظم انقلاب، با نهادن نام انقلابی بر مجلس کنونی، بر حرکت مجلس فعلی و انتظارات و توقعاتی که از مجلس می رود، جهت دادند.

🔹یکی از شاخصه های انقلابی بودن مجلس اینست که مجلس بتواند بدون واهمه و ملاحظات رایج، به قانون گذاری خودش بپردازد آنهم با نگاه تخصصی.

🔹از اقدامات اساسی مجلس یازدهم که برای اولین بار انجام شد؛ تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بود که جهت گیری نظام در مساله انرژی هسته ای را برای همیشه تعیین کرد.

🔹از خصوصیات بارز دیگر این مجلس تشخیص درست دردها و دغدغه های کشور است. این مجلس قبل از اینکه مقام معظم رهبری، سال ۱۴۰۱ را به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری نماید، قانون جهش تولید دانش بنیان را تصویب کرد.

🔹همچنین این مجلس مساله جمعیت را در دستور کار قرار داد. تا قبل از این دوره از مجلس با وجود تاکیدات رهبری به سیاست های جمعیت پرداخته نشده بود.

🔹از خصوصیت های مهم این مجلس این بود که به محض تشخیص مشکل جمعیت، کمیسیون ویژه ای تشکیل داد. ما چند نفر بودیم در مجلس که این کمیسیون را تشکیل دادیم، خود من عضو هیئت رئیسه آن کمیسیون شدم و اینگونه مساله جمعیت را به‌دست گرفتیم که در آبان ماه ۱۴۰۰ تصویب و اجرایی شد.

🔹من در تمام اقداماتی که مجلس انجام داد همیشه تلاش کردم جزو تاثیرگزارترین ها باشم. بنده یا عضو کمیسیون های ویژه بودم، یا عضو هیئت رئیسه کمیسیون های ویژه بودم یا طراح و نویسنده طرح های مجلس بودم و یا در هنگام تصویب طرح به شدت فعال بودم.

🔹اینگونه اقدامات سازنده مجلس یازدهم دهم که جایش در تصمیم گیری مجلس های قبلی خالی بود باعث شد لقب انقلابی بگیرد.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*