ویدیو – چرا در کشور ما یک قاضی می‌تواند تلگرام را فیلتر کند و به جمهوری اسلامی ضربه بزند؟

 

 

دکتر عنابستانی در گفتگوی زنده با برنامه بهارستان ۱۲ خبرگزاری دانشجو:

 

  • صیانت از ظلم هایی بود که به مجلس شد. من با فیلتر بودن تلگرام شدیدا مخالفم. تلگرام را چه کسی فیلتر کرد؟ یک قاضی که از قضاوت خلع شده و مدتی نیز بازداشت بوده است.

 

  • چرا در کشور ما یک قاضی مسئله‌دار می‌تواند تلگرام را فیلتر کند و این ضربه بزرگ را به جمهوری اسلامی بزند؟ طرح صیانت آمده بود تا جلو این اقدامات را بگیرد و شک نکنید که اگر اجرا شده بود الان اینستاگرام و تلگرام باز بود‌.

 

  • ما به دنبال ضابطه‌مند کردن این ساختار بودیم وقتی برای حمل و نقل و رفت و آمد در خیابان هزاران قانون راهنمایی و رانندگی وجود دارد، چرا فضای مجازی که زندگی مردم به آن وابسته شده است بدون ظابطه باشد؟

 

  • وقتی این فضا بدون ضابطه باشد و هرکس هرلحظه که اراده کرد بتواند آن را ببندد، چه اعتمادی برای کار کردن و معیشت در این فضا وجود دارد؟ با هیاهو و جنجال، جلوی اجرای این طرح گرفته شد و بعد از آن در ماجرای اغتشاشات، اینستاگرام توسط شورای امنیت ملی فیلتر شد و من هم به عنوان یک ایرانی با آن مخالفم.
  • در حال حاضر اینستاگرام و تلگرام فیلتر است و در کنار آن فیلترشکن عرضه می‌شود و آسیب های زیادی به جامعه و فرزندان ما وارد می‌کند. ما در صیانت می‌خواستیم جلو این آسیب ها را بگیریم اما با هیاهو وانمود کردند که قرار است این فضا را ببندیم. در حالیکه هیچ کجای متن چنین چیزی نبود.

 

  • آقای رشیدی کوچی که عضو کمیسیون هم نبود، به کمیسیون آمد و گفت شما می‌خواهید این فضا را ببندید. من گفتم شما متن را خوانده اید و ایشان گفت نه! ایشان برای متنی که نخوانده بود جنجال به راه انداخت.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*