می توانیم با اتحاد بیشتر استان شدن سبزوار را پیگیری کنیم

علی اصغر عنابستانی، نماینده غرب خراسان در مجلس، در نشست خبری با اصحاب رسانه:

🔹حوزه انتخابیه ما از برخی استان های کشور بزرگتر و محروم تر است، اما بودجه ای که به ما تعلق می گیرد، بسیار کمتر از دیگر مناطق کشور است. یا باید نظام بودجه بندی کشور اصلاح شود، یا با تداوم این وضعیت غرب خراسان باید استان شود.

🔹من در فضایی مسأله استان شدن را مطالبه کردم که صحبت کردن از استان خراسان غربی یا سربداران و استان جدید ممنوع بود. من به دلیل بر زبان آوردن کلمه استان شدن، تحت فشارهای زیادی قرار گرفتم اما من نماینده مردم هستم و نماینده مردم باید بر اساس مطالبات مردم تصمیم بگیرد.

🔹بنابراین از تمام تریبون ها مطالبه استان شدن را بازگو کردم تا اینکه بالأخره طلسم شکسته شد و دیگران هم گفتند. در زمان دولت جدید، آقای رئیسی در سفر به جیرفت کرمان، بحث استان کرمان جنوبی را مطرح کرد. این برای ما دو خبر خوب و بد به ارمغان داشت.

🔹خبر خوب اینکه حاکمیت به مساله تشکیل استان جدید در کشور روی خوش نشان داده اما خبر بد این بود که دولت باز هم به استان شدن منطقه غرب خراسان، هیچ نگاهی ندارد.

🔹بلافاصله، هم در مجلس در این خصوص نطق کردم و هم در مکاتبه با آقای رئیسی به دولت اعلام کردم که شما نمی توانید استان خراسان غربی را نادیده بگیرید. ما نیز به اندازه کرمان جنوبی استحقاق استان شدن را داریم.

🔹نتیجه پیگیری ما این شد که با وجود اینکه تشکیل استان کرمان جنوبی در دولت مصوب شده اما بنا بر ملاحظاتی به مجلس ارائه نشده است. یکی از آن ملاحظات این بود که من با صراحت اعلام کردم اگر شما لایحه بدهید هر کاری بتوانم در مجلس انجام می دهم تا این لایحه رای نیاورد، چون ما هم مطالبه استان شدن داریم. باید طرح جامع استان شدن ارائه شود.

🔹در شرایط فعلی چه از لحاظ شرایط روانی دولت و مجلس و چه از لحاظ بلوغ و انسجام منطقه غرب خراسان، می توانیم با اتحاد بیشتر مساله استان شدن سبزوار را پیگیری کنیم./عصر سبزوار

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*