نباید نازک نارنجی شد و هر حرفی را توهین قلمداد کرد/ دولت، ملاحظه ما نمایندگان را بکند

عنابستانی می‌گوید: من خودم را مخاطب تذکر مقام معظم رهبری نمی‌دانم، ولی باز هم می‌گویم نصیحت‌های ایشان روی چشم ما است و هیچ‌وقت نباید اجازه توهین به خودمان را بدهیم.

علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار چندی پیش در توییتی خطاب به روحانی نوشته بود که: «کشور به حال خود رها شده و مردم در تامین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیر خط فقر درست و پا می‌زنند. رئیس‌جمهور در بند حفظ ریش خویش است! اف بر تو باد که ملتی را شرمنده کرده‌ای.» همچنین پیش از این توییت، اردشیر مطهری، نماینده گرمسار خطاب به رییس‌جمهور گفته بود «آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟!» پس از این اظهارات دیگر نمایندگان مجلس نیز در سخنانی به دولت و شخص رئیس جمهور تاختند.

ادامه این بگو مگو‌ها باعث شد تا رهبر انقلاب در دیدار حضوری خود با اعضای ستاد ملی مدیریت کرونا «هتک حرمت» رییس‌جمهور را حرام بخواند. ایشان در ادامه عنوان کردند: «انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.»

برداشت توهین از سخنانم علیه روحانی ندارم

در همین رابطه، علی‌اصغر عنابستانی می‌گوید: در اینکه توهین عملی ناشایست است، شکی نیست. شاید برخی از افراد از توییت من که مخاطب آن آقای رییس‌جمهور بود برداشت توهین داشتند، ولی من خودم چنین برداشتی نکردم.

دولت ملاحظه ما نمایندگان را بکنند

وی در ادامه به رویداد۲۴ گفت: خوب است که افراد دولت، ملاحظه ما نمایندگان را بکنند، زیرا ما هر روز با سیل تقاضا‌های مردم که حکایت از سخت‌شدن زندگی‌شان دارد، مواجهیم. عجیب است که دولت اصلاً این شرایط را درک نمی‌کند. به‌طور مثال ما در مجلس دو ماه است که داریم روی طرح کالا‌های اساسی کار می‌کنیم بعد، هم آقای رییس‌جمهور و هم سخنگوی دولت به‌راحتی بر علیه این طرح صحبت کردند تا این طرح در مجلس تصویب نشود که البته به‌دلیل همین اظهارنظر‌ها با ۲۱۵ رای، طرح تصویب شد.

یک تفکر نفوذی در ساختاری اجرایی کشور وجود دارد

نماینده سبزوار تصریح کرد: فشار مسائل اقتصادی دارد استخوان‌های مردم را می‌شکند، اما دولت اصلاً متوجه اوضاع نیست. احساس من این است که یک تفکر نفوذی در ساختار اجرایی کشور وجود دارد که هدف‌شان ناراضی‌کردن مردم است.

وی در پاسخ به اینکه اگر جریان نفوذ این‌قدر عیان است پس چرا رهبر انقلاب از دولت حمایت می‌کنند؟ گفت: آقا به وظیفه خود که حمایت از دولت‌هاست عمل می‌کند و این از گذشته تا امروز بوده است، زیرا برای ایشان استحکام دولت‌ها و حاکمیت اهمیت دارد. حرف رهبر معظم انقلاب همیشه روی چشم ما بوده و خواهد بود و پس از صحبت چند روز پیش ایشان ما هم گفتیم سمعاً و طاعتاً.

این تفکر استخوان‌های من را متلاشی می‌کند

این نماینده اصولگرا اظهار داشت: برای من تاسف‌بار است که مردم در معیشت خود به مشکلات جدی برخوردند، اما رییس‌جمهور و یا اطرافیانش به‌دنبال طراحی ماسکی هستند که خط ریش آقای روحانی خراب نشود. این تفکر استخوان‌های من را متلاشی می‌کند.

عنابستانی در ادامه افزود: روزی که آقای روحانی آن ماسک را زده بود، من در روستا‌های حوزه انتخابیه‌ام سرکشی می‌کردم و شاید باورش سخت باشد که بسیاری از خانواده‌ها کپسول گاز نداشتند و مردم از صبح تا شب در صف کپسول گاز بودند و از سرما می‌لرزیدند، یعنی ما برگشتیم به سال ۶۰. در همان روز، توزیع نفت در روستا‌ها انجام نشده بود. حالا ما با این همه سوءمدیریت و درد مردم چه کنیم؟ توییت من هم در همین راستا بود، زیرا دیگر تحمل این همه ناراحتی را نداشتم.

وی با اشاره به اینکه در توییت من خطاب به رییس‌جمهور تندروی وجود نداشت، گفت: من خودم را مخاطب تذکر مقام معظم رهبری نمی‌دانم، ولی باز هم می‌گویم نصیحت‌های ایشان روی چشم ما است و هیچ‌وقت نباید اجازه توهین به خودمان را بدهیم.

مخالف توهین هستم

نماینده سبزوار در پایان خاطرنشان کرد: من اتفاقاً مخالف توهین هستم. یک روز در همین مجلس یکی از نمایندگان از پشت تریبون گفت مردم می‌گویند لعنت به روحانی که من این حرف را نپسندیدم و بلافاصله گفتم من از طرف نمایندگان عذرخواهی می‌کنم، اما به یک موضوع باید توجه کرد و اینکه هر اظهارنظری را نباید توهین قلمداد کرد، یعنی نباید این‌قدر نازک نارنجی شد که هیچ‌کس نتواند در خصوص اوضاع افتضاح این روز‌ها نظر دهد. از آقایان می‌خواهم بگذارند نماینده مردم حرف بزند و این‌قدر زود ناراحت نشوند.

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*