نظارت بر اجرای قوانین نیازمند اصلاح ابزارهای نظارتی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار ،جوین، جغتای،خوشاب و داورزن در گفت‌وگو با صبح توس؛  با اشاره به بحث نظارت مجلس بر قوانینی که اجرا نمی‌شود اظهار داشت: نظارت مجلس محدود می‌شود به سؤال کردن،تحقیق و تفحص، استیضاح و یا تذکرهایی که در صحن داده می‌شود و مجلس فراتر از این‌ها نیز اقدام کرده است.

وی بابیان اینکه ساختارهای نظارتی مشخص است و ما در مجلس گام‌های محکم‌تری هم برداشته‌ایم افزود: ما بعضاً فضای رسانه‌ای را هم برای نظارت بر قوانین بسیج کرده این به‌گونه‌ای که برخی نمایندگان در مصاحبه‌های خود و یا در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و انتشار پست‌های  توییتری از این فضا در خصوص نظارت بر قوانین و رفتار استفاده می‌کنند.

عنابستانی ادامه داد: ما به‌عنوان نماینده مردم طرح سؤال در مجلس را انجام می‌دهیم تذکرات را ارائه می‌کنیم و وزرا را به کمیسیون‌ها فرامی‌خوانیم اما درواقع ابزارهای کنترلی مجلس برنده نیست و باید این موارد اصلاح شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از روش‌های مجلس باید مورد بازبینی قرارگیری و اصلاح شود تأکید کرد: اصلاح این ابزارهای کنترلی و کارآمد کردن آن‌ها زمان‌بر خواهد بود و در مدت کوتاه انجام نخواهد شد.

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*