واکنش فعال اجتماعی به اقدام دکتر علی اصغر عنابستانی

پنجشنبه ای که گذشت روزی رویایی برای کارتن خواب ها و زباله گرد های شهرمان سبزوار بود.کاش می شد، حال خوب پنج شنبه را جایی سیو کرد!

جلسه ای فوق‌العاده، با حضور شاد سرپرست فرمانداری سبزوار، عنابستانی نماینده سبزوار ، رئیس دفتر محبی، شهردار و معاونین، رئیس بهزیستی، معاونین علوم پزشکی، در مرکز نگهداری کارتن خوابها و معتادین متجاهر مردان، برگزار شد.

جلسه ای بی تکلف و درجه یک! در زمینی خاکی، زیر سقف آسمان، آنجا که خدا هم شاهدش بود!

عاری از هرگونه حرف های مفت، بدون موز و شیرینی دانمارکی! از آن جلساتی که وقت اذان، نیمه تمام رها نشد! بدون صورت جلسه ای فرمالیته، بدون امضاهایی برازنده بایگانی های تاریک و نمور!

بینی و بین الله، کلمه جهادی را در این جلسه فهمیدم و دیگر هیچ…

ناگفته نماند، این جلسه را دفتر عنابستانی، تدارک دیده بود. دغدغه اجتماعی عنابستانی، قابل ستایش است!

چون کارتن خواب ها، نه شناسنامه ای دارند و نه عقبه ای که کسی چشم به رای ایشان داشته باشد! مهم درک درد زیر پل خواب های نگون بخت است، فارغ از نقش و تاثیر اجتماعی آنها در مناسبات قدرت! فارغ از نگاه و سلیقه سیاسی یک مسئول!

آن هم فقط، با پیش زمینه یک جلسه حضوری، به صرف یک لیوان شربت عناب بی مزه، که در دفتر کارشان نیوش کردیم!

تمامی مواردی که برای ساماندهی زباله گردها و کارتن‌خواب ها با عنابستانی، در میان گذاشته ایم؛ به طرفه العینی، یک به یک همه را اجرایی می کند.

دمش گرم و سرش سلامت که در مسائل اجتماعی، چپ و راست و موافق و مخالف، برایش فرقی ندارد!

در قضیه اجتماعی، همه را به یک چشم نگاه می‌کند؛ چه می خواهد طرف گورخواب باشد، یا ابوالفضل لعل بهادری که برایش یادداشت های انتقادی، نوشته باشد.

آهای مردم نازنین سبزوار!

به لطف خدا و همت مسئولین؛ این نوید را می‌دهیم، تا روزها و ماه‌های آینده، در سبزوار لااقل کارتن خواب و معتاد متجاهر بی سرپناه چه مرد و چه زن نباشد!

همت والای مسئولین شهر که پای کار آمدند، را باید ستود!

نیک می دانیم که گرانترین کالای معیشتی، با اختلاف از سایر رقبا “یه لقمه نون حلاله”؛ مسئولینی که پنج شنبه برای ساماندهی کارتن خواب ها، آمدند؛ به برکت این کالا اعتقاد داشتند!

انشالله خروجی کار آنها برای شهر ما، برکات بی شماری خواهد داشت!

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*