وجود احزاب با نگاه دینی برای کشور ضروریست/ حزب باید در مسیر مطالبه‌گری حرکت کند

علی‌اصغر عنابستانی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تاثیرات وجود حزب در کشور اشاره کرد و گفت: اگر ساختار حزبی در کشور شکل بگیرد به این معنا که تشکل‌هابتوانند مطالبه‌گری صحیح از حاکمیت داشته باشند و حتی به دنبال کسب مناصب باشند، بسیار شایسته است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختار حزبی در طول 40 سال اخیر در کشور شکل نگرفته که بخشی از آن نیز به ضعف‌های قانونی برمی‌گردد و بخشی از آن نیز به ضعف‌های فرهنگی و ساختار اجتماعی که در کشور وجود دارد، مربوط است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احزاب به دنبال کسب منابع قدرت هستند، تاکید کرد: احزب تمرکزشان معطوف به قدرت و به دنبال تصاحب کرسی‌های مدیریتی هستند، اما در ساختار دینی ما تلاش برای کسب قدرت توصیه نشده به همین دلیل در بخش زیادی از جامعه مذهبی حزب شکل نمی‌گیرد.

وی در ادامه افزود: افراد در درون احزاب به چارچوب‌های حزبی مقید هستند در حالی که در ساختار دینی اینچنین نیست و برای تصمیمات خود به دنبال حجت شرعی هستند و به همین دلیل بوده که حزب در ایران شکل نگرفته است؛ بنابراین تعاریفی که غرب از حزب دارد با دیدگاه دینی ما بسیار متفاوت است.

عنابستانی با اشاره به اینکه نگاه دینی به حزب برای کشور ضروریست، تصریح کرد: نگاه دینی به حزب برای کشور ضروریست و در بسیاری از موارد ضعف نبود آن را احساس می‌کنیم. یکی از دلایلی که امروز دولتمردان پاسخگوی عملکردشان نیستند به دلیل عدم وجود حزب قدرتمند است.

وی در پایان افزود: در حال حاضر مطالبه‌گری‌ها مبتنی بر فضای احساسی و جرقه‌های رسانه‌ای است؛ بنابراین مطالبه‌گری‌ها تشکیلاتی نیستند و لازم است که احزاب در مسیر مطالبه‌گری حرکت کنند.

 

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در تلگرام

کانال رسمی دکتر علی اصغر عنابستانی در ایتا

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*