زندگینامه

درباره

دکتر علی اصغر عنابستانی

  • سال 1350علی اصغر عنابستانی متولد سال 1350 درروستای عنابستان از توابع شهرستان سبزوار در خانواده ای پرجمعیت و کم درآمد، دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیلی را در مشهد و در محله فقیر نشین دروی گذراند . شروع دبیرستان مصادف با حضورش در جبهه ها شد هرچندکم سن و سال و کوچک بود ولی دل به نوای امام خود داد و به جبهه رفت. بعد از جنگ فعالیتش را در پایگاه بسیج و با نوشتن قصه، نمایشنامه، فیلمنامه و کارگردانی، ساخت فیلم و گاهی سرودن شعر ادامه داد. فرمانده پایگاه بسیج و رسیدن به امور فرهنگی مسجد و یک محله کوچک همه توانش را گرفت.
    timeline-image
  • در سال 1368در سال 68 وارد نهضت سوادآموزی شد، همه منصب های نهضت را تجربه کرد. از آموزشیاری تا گزینش،معلم راهنما، ریاست اداره نهضت سوادآموزی کلات، تبلیغات امور شهرستان ها و در انتها نیز مدیر آموزش مداوم استان گردید. با استعفا از دولت جدا شد. حقوق خوانده بود تا وکیل دادگستری شود که شد. مدتی را معاون موسسه جوانان آستان قدس رضوی بود و کمی بعد معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری کشور شد. مدیریت مراکز فرهنگی شهرداری مشهد از دیگر سمت هایش بود.
    timeline-image
  • انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری دغدغه انقلاب داشت و از این رو در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری مسئولیت ستاد مردمی انتخابات دکتر احمدی نژاد در استان خراسان رضوی را بر عهده گرفت. پس از انتخابات مدیرکل امور اجتماعی استان شد. و چندی بعد به دعوت بزرگان و نخبگان سبزوار به عنوان اولین فرماندار بومی، لباس خدمت به همشهریان خویش را بر تن کرد و به عنوان معاون استاندار و فرماندار سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد مشغول به خدمت شد و در مدت کوتاه خدمت(فقط 1040 روز) در این سمت موفق به خدمات فراوانی به این دیار گردید.
  • در ابتدای سال 88در ابتدای سال 88 به خواسته رئیس جمهور وقت از سمت خود استعفا داد و مجددا مسئول ستاد های حمایت مردمی از دکتر احمدی نژاد در خرسان رضوی شد. مشاور استاندار در امور عمومی و سپس معاون اجتماعی دستیار ارشد رئیس جمهور از دیگر مسئولیتهایش در آن سالها بود. سال 89 توفیق خدمت به مردم خوب چهارمحال و بختیاری به عنوان استاندار نصیبش شد و 1280روز خدمت بی شائبه را رقم زد. پس از اتمام خدمت در سمت استانداری چهارمحال و بختیاری به دعوت شهردار مشهد ، به عنوان مشاور و جانشین شهردار در شهرداری مشهد مشغول به کار گردید.
  • یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری به عنوان قائم مقام امور استان های آیت ا... رئیسی به فعالیت پرداخت او سپس بعنوان رئیس هیات مدیره شرکت شهاب خودرو به خانواده صنعت پیوست و همزمان نیز در رشته دکتری تخصصی حقوق ادامه تحصیل داد . هم اکنون نیز به عنوان مدیر حقوقی بنیاد مستضعفان کشور مشغول به خدمت می باشد .در عرصه های اجتماعی نیز به عنوان معاون جامعه اسلامی کارگران کشور به فعالیت می پردازد .
و هم اکنون

منتخب مردم شریف دیار سربداران در مجلس یازدهم